Jak kupic kryptowaluty w UK - Bitcoin, Dogecoin, Ethereum


Bitcoin oraz wiele innych kryptowalut ponownie jak w roku 2017-18 powrócił do łask. ponownie piszą o nim na wszystkich znanych portalach internetowych, w gazetach, a nawet mówią w telewizji. Wartość tej kryptowaluty bije kolejne rekordy.

Jak kupić bitcoin za funty?

Najbardziej popularną na całym świecie giełdą jest Coinbase. Tutaj możemy kupić Bitcoin za euro (EUR), funty (GBP) czy dolary (USD), jeśli wpłaty dokonamy przelewem bankowym to wówczas nie zapłacimy żadnych prowizji. Oczywiście musimy zweryfikować konto, można zrobić to na stronie albo przez aplikację w telefonie, możemy użyć paszport, prawo jazdy lub dowód.

Dodatkowo zakładając konto z tego linka na Coinbase.com dostaniecie $10 na swoje konto jeśli kupicie kryptowaluty o wartości przynajmniej $100.

Coinbase ma bardzo dobrą płynność, czyli zawsze ktoś się znajdzie, kto chce kupić lub sprzedać krypto. Coinbase lub Coinbase Pro, do którego automatycznie mamy dostęp po założeniu konta ma coraz więcej par kryptowalutowych, jednak na przykład Binance ma ich zdecydowanie więcej.

Bitcoin oraz wiele innych popularnych kryptowalut możemy również kupić, w bardzo łatwy sposób na polskiej giełdzie Zonda (dawniej Bitbay). Jest ona największą giełdą kryptowalut w Europie i możemy kupić na niej takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Lisk, Luna itp.
Zona akceptuje płatności w czterech walutach fiat: złotówkach, funtach, euro oraz dolarach.
Załóżyć konto można klikając tutaj, po przejściu na ich stronę zakładamy konto.
Wpłaty możemy zrobić przelewem bankowym, jest to najtańsza opcja, bo nie płacimy żadnej prowizji. Jednak zanim będziemy mogli przelać pieniądze musimy zweryfikować swoje konto, wymaga tego ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Aby dokonać weryfikacji konta na Zonda należy przejść do linku "Zweryfikuj swoje konto" znajdującego się na pasku na górze strony. Następnie, należy uzupełnić ankietę, oraz dołączyć skan:
  • dwóch stron dokumentu potwierdzającego tożsamość - dowodu osobistego/ prawa jazdy/ paszportu
  • dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania - rachunku, umowy, pisma urzędowego lub innego dokumentu wystawionego przez stronę trzecią, datowanego maksymalnie do pół roku wstecz.
Po zatwierdzeniu konta oraz zrobieniu przelewu możemy zacząć inwestowanie w kryptowaluty, pamiętajcie, że możemy kupić np. 0.01 Bitcoina czyli nie potrzebujemy tysięcy złotych aby zacząć przygodę z kryptowalutami.
 
Kolejną giełda gdzie bez problemu kupimy Bitcoina jest Binance.com, ma ona bardzo niskie prowizje i jednocześnie dużą płynność. Założenie konta jest łatwe, tym razem nie ma konieczności weryfikacji konta, jednak niezweryfikowane konto jest ograniczone do wypłat 0.06 BTC (bitcoin) w ciągu 24h. Kliknij tutaj, aby założyć konto Binance.

Na Binance można kupić bitcoina lub masę innych kryto bezpośrednio za funty, jednak musimy zweryfikować konto, aby odblokować tą opcję.

Dodatkowo pamiętajcie, żeby nie robić przelewów na giełdy z HSBC, który zupełnie nie popiera krytowalut. Obecnie większość banków jest wyczulona na "ryzykowne" inwestycje oraz róznego rodzaju scamy i może zablokować wasze konto. Jeśli chodzi o Coinbase to w wiekszości nie ma problemów, z Binance trzeba uważać i tutaj lepiej użyć na przykład Revoluta do tranzakcji.

Wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem kryptowalutami, pojawia się także coraz więcej oszustów, dlatego pamiętajcie aby korzystać ze sprawdzonych giełd. Ja przetestowałem  Coinbase, Zonde (BitBay)Binance, BittrexKraken i wszystkie one są bezpieczne i warte polecenia jeśli chodzi o zakupy Bitcoina, Ethereum czy jakiejkolwiek innej kryptowaluty.

No comments

Powered by Blogger.