Tanie ubezpieczenie samochodu w UK dla tych co mało jeźdżą


Mieszkasz w UK masz auto ale jeździsz nim tylko od święta? Masz dwa auta, ale jedno z nich jest tylko po to żeby podrzucić dzieciaki do szkoły i ewentualnie skoczyć na zakupy, resztę czasu stoi zaparkowany na podjeździe? Nawet jeśli sporadycznie używamy samochodu to wciąż musi on posiadać ubezpieczenie, więc jeśli płacisz setki funtów za niego rocznie warto rozejrzeć się za alternatywa.
By miles to taki ubezpieczyciel pay as you go, czyli płacisz w zależności od tego jak dużo jeździsz.

Koszt ubezpieczenia składa się z dwóch części:
  1. Stała opłata roczna (płatne z góry za cały rok)
  2. Dodatkowa opłata za przejechane mile (opłata naliczana miesięcznie)
Taki typ ubezpieczenia opłaca się tylko jeśli robimy rocznie mniej niż 7000 mil, przebieg można sobie sprawdzić na przykład tutaj https://www.gov.uk/check-mot-history albo bezpośrednio na stronie https://www.bymiles.co.uk/ gdzie po odpowiedzeniu na kilka prostych pytań dostaniemy również szacunkowy koszt ubezpieczenia.

Każdy kto zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia dostanie "Miles Tracker", czyli urządzenie do zliczania rzeczywistego przebiegu wielkości pudełka od zapałek, które jest przeznaczone do samodzielnej instalacji, wystarczy je wpiąć do portu OBD2. Jeśli zainstalujemy aplikację na telefon to będziemy mogli dodatkowo śledzić koszt wyjeżdżonych mil, znać położenie pojazdu, dostać powiadomienie kiedy wygasa nam MOT. Warto zaznaczyć, że firma ta zlicza tylko dystans, nie ważne jest czy jeździmy zgodnie z przepisami czy nie, co akurat ma znaczenie jeśli ma się ubezpieczenie typu "Black Box".

Oczywiście są dni kiedy będziemy musieli przejechać jakiś bardzo długi dystans na przykład wycieczka do Polski, By Miles ma dzienną maksymalną ilość mil, za którą pobierają opłatę jest to 150 mil, roczny limit to 10000 mil, powyżej tych limitów nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Z urządzeniem "Miles Tracker" zawsze wiecie gdzie jest wasze auto, więc w razie kradzieży złodzieja będzie łatwo zlokalizować, sczytuje on również ostrzeżenia z tablicy rozdzielczej, jeśli zaświeci wam się jakaś kontrolka na tablicy to aplikacja wyjaśni w bardziej przystępny sposób jakiego typu mamy awarię.


By Miles na pewno nie jest dla każdego, ale może okazać się dobrą opcją, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt a nawet kilkaset funtów rocznie na ubezpieczeniu naszego pojazdu.

No comments

Powered by Blogger.