Jak zdobyć tańsze ubezpieczenie samochodu w UKJeśli macie wykupione ubezpieczenie swojego samochodu w Aviva to być może znacie aplikację na telefon Aviva Drive, a jeśli nie to warto ją zainstalować, bo według Avivy można dzięki niej zaoszczędzić do 170 funtów rocznie na ubezpieczeniu.

Aviva Drive to darmowa aplikacja na telefon, która monitoruje nasze zachowanie na drodze, dobra wiadomość jest taka, że wystarczy użyć jej tylko do przejechania 200 mil, po tym dostaniemy ocenę w skali od 1 do 10 punktów.

Aplikacja do ocenienia naszej jazdy używa trzech podstawowych kryteriów:
  1. Przyspieszenie
  2. Hamowanie
  3. Zbieranie zakrętów
Chodzi generalnie o to aby jeździć płynnie i spokojnie czyli bezpiecznie. Najłatwiej nabić 200 mil jest na autostradach, w mieście może być trochę trudniej, bo niestety jazda nie jest taka płynna, dużo częściej się hamuje i to gwałtownie za co odejmowane są punkty.

Zdobycie wyniku 7.1 lub więcej kwalifikuje nas do najwyższej zniżki na ubezpieczenie naszego auta nawet do 28%, a pierwsza zniżka zaczyna się już po zdobyciu 3.1 punkta. Należy pamiętać, że liczy się tylko pierwsze 200 mil i nie ma możliwości zresetowania wyniku.

Warto zwrócić uwagę, że zniżki z Aviva Drive nie są dostępne dla osób płacących za ubezpieczenie poniżej £200 rocznie.


Zniżka jest dostępna dla nowych oraz obecnych klientów, tak jak jest to napisane na stronie Avivy. Przed odnowieniem ubezpieczenia, kiedy przejedziemy już 200 mil i zdobędziemy odpowiednią ilość punktów, należy do nich zadzwonić i poprosić o Aviva Drive discount.

Oczywiście jeśli nie korzystacie z usług Avivy to polecam zapoznanie się z ich ofertą, a jeśli zdecydujecie się wykupić u nich ubezpieczenie to koniecznie zainstalujcie najpierw aplikację Aviva Drive.

Niektórzy ubezpieczyciele mają w ofercie tak zwany Black Box insurance, dzięki któremu możemy również sporo oszczędzić. Ubezpieczyciel instaluje urządzenie monitorujące w naszym pojeździe i wówczas oplata jest wyliczana na podstawie zebranych danych, może to być dobre rozwiązanie dla młodych kierowców, którzy są w stanie opanować emocje na drodze i jeździć bez brawury w innym wypadku, ta opcja może okazać się bardziej kosztowna.

No comments

Powered by Blogger.