Jak kupić Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Lisk?


Bitcoin ostatnio stał się bardzo popularny, piszą o nim na wszystkich znanych portalach internetowych, w gazetach, a nawet mówią w telewizji, dzięki temu zdobywa coraz większą liczbę zwolenników, którzy chętnie inwestują swoje ciężko zarobione pieniądze, przez co wartość tej kryptowaluty bije kolejne rekordy.
Jak kupić bitcoin za złotówki?

Bitcoin oraz wiele innych popularnych kryptowalut możemy kupić, w bardzo łatwy sposób na polskiej giełdzie BitBay.net. Jest ona największą giełdą kryptowalut w Europie i możemy kupić na niej takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Lisk, Dash, Game itp.
BitBay akceptuje płatności w trzech walutach fiat, złotówkach, euro oraz dolarach.
Załóżyć konto można klikając tutaj, po przejściu na ich stronę zakładamy konto.
Wpłaty możemy zrobić przelewem bankowym, jest to najtańsza opcja, bo nie płacimy żadnej prowizji. Jednak zanim będziemy mogli przelać pieniądze musimy zweryfikować swoje konto, wymaga tego ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Aby dokonać weryfikacji konta na BitBay należy przejść do linku "Zweryfikuj swoje konto" znajdującego się na pasku na górze strony. Następnie, należy uzupełnić ankietę, oraz dołączyć skan:
  • dwóch stron dokumentu potwierdzającego tożsamość - dowodu osobistego/ prawa jazdy/ paszportu
  • dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania - rachunku, umowy, pisma urzędowego lub innego dokumentu wystawionego przez stronę trzecią, datowanego maksymalnie do pół roku wstecz.

Po zatwierdzeniu konta oraz zrobieniu przelewu możemy zacząć inwestowanie w kryptowaluty, pamiętajcie, że możemy kupić np. 0.01 Bitcoina czyli nie potrzebujemy tysięcy złotych aby zacząć przygodę z kryptowalutami.

BitBay ma w swojej ofercie tylko kilka kryptowalut, dlatego aby uzyskać dostęp do całego wachlarza musimy założyć konto na zagranicznej giełdzie i przelać tam kupiony Bitcoin lub Ethereum.

Sprawdzona przeze mnie giełda, która ma bardzo niskie prowizje i jednocześnie dużą płynność jest Binance.com. Założenie konta jest bardzo łatwe, tym razem nie ma konieczności weryfikacji konta, jednak niezweryfikowane konto jest ograniczone do wypłat 2 BTC (bitcoin) w ciągu 24h. Kliknij tutaj, aby założyć konto Binance.

Koleją chyba najbardziej popularną na całym świecie giełdą jest Coinbase. Tutaj możemy kupić Bitcoin za euro (EUR), funty (GBP) czy dolary (USD), jeśli wpłaty dokonamy przelewem bankowym to wówczas nie zapłacimy żadnych prowizji. Oczywiście również musimy zweryfikować konto podobnie jak na Bitbay.

Dodatkowo zakładając konto z tego linka na Coinbase.com każdy dostanie $10 na swoje konto jeśli kupi kryptowaluty o wartości przynajmniej $100 czyli około £73.

Teraz jeśli chcemy przelać bitcoiny na przykład na Binance i uniknąć prowizji wystarczy wysłać je najpierw na konto GDAX, które dostajemy kiedy otworzymy konto na Coinbase (a robi się to tak), a następnie do Binance bez żadnych prowizji.

Wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem kryptowalutami, pojawia się także coraz więcej oszustów, dlatego pamiętajcie aby korzystać ze sprawdzonych giełd. Ja przetestowałem BitBay, Binance, Coinbase, Bittrex, Kraken i wszystkie one są bezpieczne i warte polecenia jeśli chodzi o zakupy Bitcoina, Ethereum czy jakiejkolwiek innej kryptowaluty.

No comments

Powered by Blogger.