Najtańsze przelewy z UK do Polski


Firmy transferujące pieniądze powstają jak grzyby po deszczu, na pewno jest w czym wybierać, kuszą one klientów na przykład zerowymi prowizjami, które później nadrabiają zaniżonym kursem.

Szukając najtańszego sposobu transferowania pieniędzy do Polski należy zatem zwrócić uwagę na:
- kurs po jakim będą transferowane pieniądze
- wysokość prowizji

Jednak nie możemy zapominać o tym aby firma, której używamy zapewniała bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji zlecenia.

Firma, która spełnia powyższe wymagania i ma najlepszy kurs wymiany na rynku walut i bardzo małą prowizję to Transferwise.
Dodatkowo nowi klienci dostają transfer w wysokości £500 zwolniony z prowizji, tak więc warto skorzystać.

Bez logowania na stronie firmy możemy sprawdzić obecny kurs. Wystarczy wpisać kwotę jaką chcemy przelać w odpowiednie pole, a od razu dostaniemy kwotę, która pojawi się na koncie odbiorcy już po odliczeniu wszystkich prowizji, tak jak widać to poniżej.


Prowizja

Transferwise pobiera obecnie prowizję, niezależnie od kwoty w wysokości 0,5%
Minimalna opłata pobierana to £2. Jednak jeśli założymy sobie u nich darmowe "Borderless Account" to wówczas opłata minimalna nie obowiązuje, tak więc przelewając małe kwoty £100 czy £200 zamiast £2 zapłacimy tylko 50 pensów prowizji.

Czas realizacji

Transferwise nie podaje na stronie czasu realizacji przelewu, ponieważ zależy on od wielu czynników, na przykład od tego czy płacimy kartą czy przelewem bankowym, jednak kiedy zaczniemy proces transferu, po wybraniu w jaki sposób będziemy wysyłać pieniądze dowiemy się kiedy adresat otrzyma przelew, moje doświadczenie to 1 dzień.
Aby przelać pieniądze na polskie konto bankowe, należy założyć konto w serwisie klikając tutaj, zalogować się i wysłać pieniądze, najlepiej płacąc kartą debetową, bo jest to najszybszy sposób.
Cały proces odbywa się przez internet i jest dokładnie wytłumaczony na stronie.

Warto wspomnieć, że Transferwise pobiera mały depozyt za każdą transakcję, jest to pokrycie wahań kursu i zwracany jest zaraz po zakończeniu transakcji.

Druga firma, która jest warta uwagi to Opal Transfer, posiadają oni w Londynie fizyczne placówki, więc jeśli ktoś na przykład nie posiada konta bankowego ale ma kartę (płacenie gotówką jest niedozwolone) i woli zapłacić osobie obsługującej i nie martwić się o nic więcej, może to zrobić właśnie w Opal Transfer.

1 comment:

Powered by Blogger.