Bezpłatny dostęp do internetu na stacjach metra w Londynie

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi jest teraz osiągalny  w londyńskim metrze (Tube) oraz w kolejkach naziemnych (Overground) dla klientów Virgin Media broadband, Virgin Pay Monthly Mobile, sieci EE, T-Mobile, Orange oraz Vodafone.
Jak uzyskać dostęp do WiFi?
 WiFi na stacjach metra (Tube stations)

Transport for London (TfL) we współpracy z Virgin Media oferuje strefy WiFi na ponad 100 stacjach metra, dzięki czemu mamy możliwość korzystania z internetu w dowolnym punkcie stacji - na platformach, przy kasach, w przejściach podziemnych, korytarzach itp. (Niestety jeszcze nie ma jeszcze dostępu do WiFi wewnątrz wagoników metra jak to jest np. w Tokio, ale to pewnie kwestia czasu).

Jeśli jesteś klientem: Virgin Media broadband lub Virgin Pay Monthly Mobile, albo sieci EE (byłe T-Mobile i Orange), bądź też Vodafone nie będziesz ponosić dodatkowych kosztów w celu skorzystania z internetu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami swojego operatora:
   Jeśli jednak nie jesteś klientem jednej z wyżej wymienionych firm, a chcesz skorzystać z WiFi w metrze możesz zakupić czasowy abonament internetowy Virgin Media WiFi. Do wyboru masz dostęp: dzienny (w cenie £2.00), tygodniowy (£5.00), miesięczny (£15.00), bądź promocyjny pakiet dwumiesięczny w cenie miesięcznego (£15.00) - wychodzi to mniej niż 25 pensów za dzień.

   Aby sprawdzić, na których stacjach metra dostępny jest Virgin Media WiFi skorzystaj z alfabetycznego spisu stacji, klikając tutaj.
   Klienci sieci EE (czyli także T-Mobile oraz Orange) w celu uzyskania dostępu do WiFi na stacjach metra muszą wysłać wiadomość tekstową o treści: EEWIFI na numer 9527, aby po chwili otrzymać wiadomość zwrotną SMS z kodem dostępu do internetu.
   Aby uzyskać dostęp do internetu na danej stacji metra należy postępować zgodnie z kilkoma prostymi krokami wymienionymi poniżej:
   1. Uruchom obsługę WiFi na swoim urządzeniu (smartphone, tablet, laptop)
   2. Wybierz Virgin Media WiFi z listy dostępnych sieci.
   3. Otwórz swoją przeglądarkę internetową i postępuj zgodnie z zaleceniami portalu Virgin Media.
   4. Wybierając sieć EE  zarejestruj się, używając swojego numeru telefonu i kodu dostępu otrzymanego SMSem zwrotnym.

   Kiedy połączysz się z internetem raz, będziesz mógł połączyć się z WiFi automatycznie w przyszłości pomijając opisaną wyżej procedurę (jeśli tylko uruchomiona będzie obsługa WiFi w twoim urządzeniu).

   WiFi na stacjach kolejki naziemnej  Overground

   Na ponad 50 stacjach londyńskiego Overground'u za obsługę dostępu do bezprzewodowego internetu WiFi odpowiada The Cloud. Korzystać z internetu możemy w dowolnym punkcie stacji - na platformach, przy kasach, w przejściach, korytarzach itp. po wybraniu The Cloud z listy dostępnych sieci WiFi w swoim urządzeniu. Klikając tutaj sprawdzisz, czy dana stacja posiada dostęp do WiFi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź oficjalną stronę The Cloud z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie.

   No comments

   Powered by Blogger.