Jak dzwonić za darmo i bez czekania na połączenie z operatorem?


Dzwoniąc do instytucji, jak BT, British Gas, biura podróży, council'u czy do banku zwykle zmuszeni jesteśmy oczekiwać długie minuty na połączenie z operatorem, słysząc w tle nudne nuty. Dodatkowo firmowe numery działów obsługi klienta to zwykle ekstra płatne połączenia zaczynające się na 0870... 0845... 0844... 0843... 0871... 0872... czy też tzw. bezpłatne numery 0800, które są również płatne, jeśli dzwonimy z komórki. A zatem, aby coś załatwić zmuszeni jesteśmy poświęcić sporo swojego czasu i pieniędzy.
Z pomocą przychodzi WeQ4U - bezpłatna aplikacja na Android'a czy iPhone'a oraz serwis, za pomocą którego możemy skrócić czas oczekiwania na operatora w brytyjskich centrach telefonicznych (UK call centres). Ponadto serwis umożliwia bezpłatne dzwonienie (korzystając z limitu darmowych minut abonamentowych) na wyżej wymienione numery specjalne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych, wykorzystując prefix 03.

Jak to działa?
Dzwonimy na numer 0333 5432 111 i podajemy płatny numer docelowy (np. 08457 555 555 – Barclays Bank) a WeQ4U przekierowuje nas do operatora banku. Ponadto wpisując w klawiaturze 9* nie musimy czekać na operatora - nasze połączenie zostanie przerwane, a serwis WeQ4U będzie czekał na operatora za nas i powiadomi nas, gdy operator będzie dostępny.

Korzystając z aplikacji na Android'a lub iPhone'a mamy uproszczone zadanie - należy wpisać numer docelowy w okienku i... to wszystko – przekierowanie nastąpi automatycznie.

Aby upewnić się, czy dany numer jest obsługiwany przez serwis wejdź na link tutaj  i wpisz żądany numer.

PS. Innowacyjność WeQ4U została dostrzeżona w popularnym programie TV Dragon's Den. Produkt jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Prestigious Future 50 People's Champion Award.

No comments

Powered by Blogger.