Bezpłatny debet na koncie przez okrągły rok i inne promocje bankowe


Promocje i okazje świąteczno-noworoczne nie dotyczą jedynie sklepów i domów handlowych – również banki walcząc o klientów, kuszą specjalnymi ofertami, szczególnie na początku roku.
Dla tych, którzy zdecydują się na zmianę banku (switching bank) przygotowane są nie lada atrakcje. 
Należy wspomnieć, że przy zmianie konta nowy bank może życzyć sobie, aby nasze miesięczne zarobki (monthly salary), polecenia zapłaty (direct debits) oraz zlecenia stałe (standing orders) były przeniesione do nowo-otwieranego konta. Nie ma z tym większych problemów, gdyż po wypełnieniu odpowiedniego formularza bank zrobi to wszystko za nas, bez dodatkowych kosztów.
Poniżej kilka wybranych, aktualnych ofert dla switchers'ów i nie tylko:
Jeśli od dzisiaj do 3 marca zmienisz swój obecny bank na konto Halifax możesz liczyć na wolny od prowizji i opłat debet na koncie (overdraft). Poza tym możesz dostać £100 za podpisanie umowy. Dla osób z bardzo dobrą historią kredytową (credit score) limit debetu na koncie może wynosić do £5000 i taką kwotą możesz do woli dysponować nie ponosząc ŻADNYCH kosztów przez okrągły rok. Żeby tego było mało Halifax płaci co miesiąc £5 tylko za to, że comiesięczne wpływy na konto będą wynosiły przynajmniej £1000.

Nowi klienci, którzy zdecydują się zrezygnować z obecnego konta i otworzyć nowe w First Direct, otrzymają £125 bonusu, jeśli ich zarobki (min. £1500) będą wpłacane na konto przez 3 miesiące. First Direct ma w ofercie również 8% konto oszczędnościowe, jeśli zdecydujemy się na regularne oszczędzanie (regular savers) - max £300 miesięcznie. Jeśli po 6 miesiącach nie będziesz zadowolony z obsługi banku i zechcesz zmienić bank na inny, First Direct nie tylko Ci w tym pomoże, ale dodatkowo wypłaci £100 ekstra na odchodne. Oznacza to, że jeśli polubisz First Direct i otworzysz w nim konto osobiste dostajesz £125, natomiast £225 otrzymasz jeśli go nie polubisz (kwota jest sumą £100 odchodnego i £125 jakie bank daje przy otwarciu konta). Wychodzi na to, że bank ten jest bardzo pewny siebie i swojego działu obsługi klienta. 
Należy wspomnieć, że będący częścią HSBC, First Direct to bank z najlepszym współczynnikiem satysfakcji konsumenckiej spośród wszystkich brytyjskich banków. Aż 92% klientów tego bez-oddziałowego banku, uważa iż doświadcza wspaniałej obsługi (great customer service) czy to przez internet, czy też przez telefon.
Konto FlexAccount oferuje darmowe europejskie ubezpieczenie turystyczne (travel insurance) dla osób w wieku do 75 lat, które zmieniły swoje konto na Nationwide i ich miesięczne wpłaty minimalne wynoszą £750. Osoba otwierająca takie konto nie może mieć więcej niż 73 lata w momencie podpisania umowy i jest zobowiązana do poinformowania banku o wszelkich poważnych dolegliwościach zdrowotnych.
Jeśli zdecydujemy się zapłacić dodatkowo £20 rocznie ubezpieczenie zostanie rozszerzone na cały świat lub jeśli zapłacimy £30 za rok nabędziemy ubezpieczenie rodzinne.

Co prawda konto 123 w Santander'ze kosztuje miesięcznie £2, ale daje możliwość uzyskania do 3% zysków rocznie oraz 3% zwrot gotówki (cashback) przy korzystaniu z konta. 
Jak to wygląda w szczegółach:
  • utrzymując balans na koncie powyżej £1000 uzyskamy 1% rocznego interesu (annual equivalent rate - AER), powyżej £2000 – 2% AER oraz 3% AER jeśli nasz balans wynosi £3000 - £20000; powyżej £20000 nie możemy liczyć na premię
  • jeśli płacimy w miesiącu z konta 123 za council tax, wodę lub spłacamy ratę kredytu hipotecznego (mortgage) w Santander'ze (maksymalnie do £1000) otrzymamy 1% zapłaconej kwoty; na 2% zwrotu cashback możemy liczyć, gdy płaciliśmy za gaz i elektryczność oraz 3% cashback z rachunków za telefon, internet lub kablówkę

Jeśli Twoje zarobki przekraczają £1000 i będą wpłacane comiesięcznie na konto Classic w banku Lloyds TSB niezależnie czy jesteś nowym, czy istniejącym klientem, możesz spodziewać się odpowiednio:
  • 1,5% rocznych zysków (AER), jeśli balans na Twoim koncie utrzymuje się na poziomie do £1000
  • 2% AER – balans na koncie waha się w granicach £1000 - £3000
  • 3% AER – balans pomiędzy £3000 - £5000

No comments

Powered by Blogger.