IdeaStore - darmowa multiBiblioteka

Świetnym pomysłem dla wszystkich lubiących czytać książki (lub e-booki), oglądać filmy czy słuchać muzyki jest zostanie BEZPŁATNIE członkiem biblioteki IdeaStore. Posiadacz karty członkowskiej może korzystać z zasobów sieci bibliotek, zarówno online, jak i odwiedzając tradycyjnie placówki IdeaStore'ów.

Tak naprawdę, nawet jeśli nie uwielbiasz czytać książek, a potrzebujesz jakiegoś poradnika (np.: kucharskiego, hobbystycznego lub jak sobie radzić z niemowlakiem), czy też przewodnika turystycznego, sieć bibliotek zawsze przyjdzie Ci z pomocą!
Dla przykładu: nie potrzeba nadwyrężać już i tak zwykle nadszarpniętego budżetu wakacyjnego, wydając kilkanaście funtów na przewodnik przed wyjazdem, a wystarczy użyć zaawansowanej wyszukiwarki online, by znaleźć odpowiednią pozycję, zarezerwować i odebrać po kilku dniach w bibliotece. Można też tradycyjnie udać się do biblioteki, przy odrobinie szczęścia znaleźć żądaną pozycję na półce i wypożyczoną zabrać ze sobą do domu.

W bibliotekach IdeaStore wypożyczysz nie tylko najnowsze książki, bajki czy komiksy, ale również płyty DVD z filmami, koncertami, występami stand-up, bajkami, czy programami TV, muzykę na nośnikach audio czy tak ostatnio popularne audiobooki oraz e-booki. Ale to nie wszystkie zalety multibiblioteki IdeaStore – w ich placówkach możesz również korzystać z darmowego internetu, komputera, uzyskać pomoc lub doradztwo w znalezieniu pracy, czy dokształcać swoje zawodowe lub hobbystyczne kwalifikacje biorąc udział w całej gamie kursów online lub korzystając z przewodnika dostępnego w placówkach biblioteki. Ponadto, używając działu e-library masz możliwość ściągać e-booki czy audiobooki. Aż trudno w to uwierzyć, ale wszystko to jest za darmo.

Wchodząc trochę w szczegóły: posiadacz karty członkowskiej może wypożyczyć aż do 12 sztuk książek na okres do 3 tygodni, które można swobodnie odnawiać 5-krotnie (zarówno online jak i w bibliotece) wliczając do 4 sztuk audio CD/audiobooków, czy filmów DVD - aktualnie nośniki DVD oraz audio wypożyczane max na 1 tydzień są BEZPŁATNE. Przed wypożyczeniem nośników multimedialnych najlepiej zapytać o koszty (lub ich brak) kogoś z obsługi.

Nie należy zapominać o ewentualnych opłatach, jeśli zapomnimy oddać nasze wypożyczone dobra na czas:
  • książki - 20p za każdą dobę zwłoki / sztukę
  • CD/DVD - £1 za każdy dzień zwłoki
Nie ma co się jednak zbytnio zamartwiać, gdyż biblioteka powiadomi Cię mailowo o zbliżającym się terminie zwrotu. Jeśli okaże się, że dana biblioteka IdeaStore nie posiada aktualnie na stanie pożądanej przez ciebie pozycji, możesz ją bezpłatnie zarezerwować. Czekaj cierpliwie na email potwierdzający nadejście poszukiwanej pozycji i odbierz ją w wybranej bibliotece.

Bezpłatną aplikację IdeaStore na telefon możesz ściągnąć, klikając ten link.

No comments

Powered by Blogger.