Bardzo szybka i wydajna wyszukiwarka tanich lotów

Chwalił mi się ostatnio znajomy, że kupił bilety powrotne dla 4 osób dorosłych + 1 dziecko z Wrocławia do Dusseldorf'u za 120PLN. Wydaje się nieprawdopodobne, zważywszy że wylot z Wrocławia jest w piątek, a powrót w niedzielę wieczorem, czyli weekendowy przelot 5 osób do Niemiec jest tańszy od przejazdu powrotnego 1 osoby z Wrocławia do Warszawy pociągiem PKP trwającej ok. 5 godzin. Niesamowite!

Co śmieszniejsze cena 1 bagażu okazała się wyższa, bo wyniosła 126PLN, od biletów. Śmiesznie, ale tanio - takie oferty lubimy, nawet gdy 2 godzinna podróż Ryanair'em (bo o jego promocji mowa) okraszona jest kampanią reklamową 'tanich' perfum, kosmetyków, kanapek, zagryzaczy, hamburgerów i innych napojów wyskokowych. Trudno w takich warunkach się zrelaksować i chrapnąć choćby na troszkę, ale coś za coś, niestety. Każdy podróżujący tanimi liniami po świecie zdaje sobie sprawę, że często można wyhaczyć okazję, ale w tym przypadku to już chyba była przesada. Jak często okazje taniego przelotu do ojczyzny, czy weekendowy wypad do jednej z wielu atrakcji turystycznych przeleciał nam koło nosa? W jaki sposób możemy oszczędzić czas poświęcany na przeszukiwanie ofert u poszczególnych przewoźników?
Z pomocą na wyszukiwanie naprawdę tanich lotów spośród wielu zarówno luksuksowych, jak i najtańszych przwoźników (a raczej: przelotników) przychodzi powstały w 2001 roku serwis Skyscanner.  Bardzo przejrzysta, przyjazna i prosta w obsłudze przeglądarka przeszukuje dla nas 670.000 tras na świecie spośród 600 linii lotniczych. Niezwykle pomocny w planowaniu podróży Skyscanner obsługiwany jest w 23 najpopularniejszych językach (w tym polskim).
Dla wszystkich zainteresowanych istnieje darmowa, bardzo praktyczna aplikacja Skyscanner na iPhone, Androida, BlackBerry'ego oraz Windows Phony do ściągnięcia tutaj. Aplikacja sprawdza aktualne ceny na ustawioną wcześniej trasę, co oszczędza czas wyszukiwania do kilku sekund. Jeśli zamierzasz zatem kupić lot w dane miejsce i na konkretne daty aplikacja sama będzie podawać Ci aktualne ceny.
Jest to jedna z bardziej praktycznych aplikacji w moim telefonie :)

Życzę przyjemnych i dalekich (od)lotów!

No comments

Powered by Blogger.